Stowarzyszenie Krav Maga PolskaWŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK

Oficjalny przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb

Publikacje

Przegląd Sił Zbrojnych nr 4/2020 – System szkolenia ogniowego – wyzwania

Zawód żołnierza od innych profesji odróżnia kilka elementów. Podstawowa różnica polega na konieczności posiadania umiejętności posługiwania się bronią strzelecką, w tym m.in. karabinkiem szturmowym – kbs (kbk) i pistoletem wojskowym (PW).
W artykule autorstwa kmdr por. Włodzimierza Kopcia i ppłk dr Mariusza Ratajczyka przeczytacie o tym jak kształtowano te umiejętności i jakich zmian wymagał system szkolenia w polskiej armii. Poznacie także zagadnienie walki i bezpiecznego posługiwania się bronią oraz system BLOS bezpośrednio z nim związany, a także nowe wyzwania stojące przed naszą armią w związku ze szkoleniem strzeleckim.

Zapraszamy do lektury.

Zobacz artykuł

Polska Zbrojna nr 7/2015

W numerze dwa artykuły, w których poruszany jest wątek systemu Walki W Bliskim Kontakcie (WWBK) stworzonego przez Piotra Tarnawskiego oraz Włodzimierza Kopcia na potrzeby polskiej armii.

DUCH WALKI: o systemie bojowym walki w bezpośrednim kontakcie, a także o kształtowaniu ducha walki rozmawiają mjr rez. Piotr Tarnawski, kpt. Włodzimierz Kopeć i kpt. Maciej Kupryjańczyk.
ZWARCIE W OKTAGONIE: w kalendarzu wojskowych imprez mistrzowskich na szczeblu centralnym pojawiła się nowa dyscyplina – walka w bliskim kontakcie.

Zachęcamy do lektury.

Zobacz artykuł

Polska Zbrojna nr 4/2013 – Walka W Bliskim Kontakcie

Walka w bliskim kontakcie to nieodłączny element szkolenia żołnierza. Czyżby?

Polski żołnierz potrafi strzelać z karabinu, jeździć czołgiem, latać śmigłowcem, ale czy potrafi się dobrze… bić? Pod koniec ubiegłego stulecia ze szkolenia wojskowego zniknęła walka wręcz i dopiero po kilku latach wprowadzono nowy program. Jak pisze “Polska Zbrojna”, rozwijająca się dynamicznie po dłuższym zastoju walka w bliskim kontakcie przysparza armii coraz większych kłopotów. I nie bardzo wiadomo jak z nich wybrnąć… Zapraszamy do artykułu o systemach WWBK (Walka w Bliskim Kontakcie) oraz BLOS (Broń-Lufa-Otoczenie-Spust) stworzonych przez Włodzimierza Kopcia oraz Piotra Tarnawskiego.

Zobacz artykuł

Polska Zbrojna nr 8/2011 – rozdanie Buzdyganów

1 lutego 2011 r. w redakcji “Polski Zbrojnej” w Warszawie zebrała się Kapituła Buzdyganów. Zgodnie z regulaminem przyznawania Buzdyganów członkom Kapituły przyświecała idea: wyróżnieni powinni być ludźmi nietuzinkowymi, promującymi śmiałość myślenia, odwagę w prezentowaniu poglądów i kształtującymi nowoczesny wizerunek wojska.
W tym roku ten wielki zaszczyt przypadł Kapitanowi Włodzimierzowi Kopciowi, który już od wielu lat stanowi wzór dla kolejnych pokoleń żołnierzy. Panie Kapitanie, GRATULUJEMY!

Zobacz artykuł