Stowarzyszenie Krav Maga PolskaWŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK

Oficjalny przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb

Historia SKMP

Zmiany organizacyjne w SKMP

Po Piotrze Tarnawskim, jednym z Prezesów i założycieli Stowarzyszenia Krav Maga Polska, stanowisko przejmuje Piotr Lizak – III Darga Krav Maga.

20-lecie Europejskiej Federacji Krav Maga

Na stażu instruktorskim Europejskiej Federacji Krav Maga we Francji odbyły się obchody 20-lecia tej największej na świecie organizacji Krav Maga zrzeszającej ponad 20 tysięcy zarejestrowanych członków.

15-lecie Stowarzyszenia Krav Maga Polska

Stowarzyszenie Krav Maga Polska uroczyście świętuje 20 lat Krav Maga w Polsce i jednocześnie swoje 15-lecie.

Nowa sekcja SKMP - Oboniki Wielkopolskie

Swoją działalność rozpoczyna sekcja Oborniki Wielkopolskie pod przewodnictwem Mariusza Zarzyckiego.

Pierwszy w Polsce egzamin na stopień mistrzowski I DARGA Krav Maga

W dniu 28.02.2009 na zaproszenie SKMP, Ryszard DOUIEB przeprowadził w Poznaniu pierwszy egzamin w Polsce na stopień mistrzowski I DARGA KRAV MAGA. Do egzaminu przystąpili: Andrzej GREJNER - Lublin, Piotr LIZAK - Łódz, Dariusz KOŁODZIEJ - Radom, Kamil BOROWIEC - Chełm, Krzysztof BIENIAK - Rembertów, Mariusz WALIŃSKI - Gdańsk.

Wszyscy uczestnicy potwierdzili swój bardzo wysoki poziom KRAV MAGA i uzyskali stopień mistrzowski I DARGA KRAV MAGA.

Nowa sekcja SKMP - Radom

Swoją działalność rozpoczyna ośrodek Radom pod przewodnictwem Dariusza Kołodzieja. W ramach tego ośrodka działają sekcje w Radomiu oraz Grójcu.

Pierwsze w Polsce czarne pasy Krav Maga

Włodzimierz Kopeć i Piotr Tarnawski biorą udział w egzaminie zorganizowanym w Montpellier i zdają go jako pierwsi w Polsce uzyskując czarny pas Krav Maga w stopniu I Darga.

Otrzymanie przedstawicielstwa Europejskiej Federacji Krav Maga

Włodzimierz Kopeć i Piotr Tarnawski, reprezentujący Stowarzyszenie Krav Maga Polska, zostają oficjalnymi przedstawicielami Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb w Polsce – organizacji, która jako pierwsza zaczęła propagowanie systemu Krav Maga w naszym kraju.

Oficjalne powstanie Stowarzyszenia Krav Maga Polska

W grudniu 2001 r. Stowarzyszenie Krav Maga Polska zostaje oficjalnie zarejestrowane wpisem do KRS. Pierwszym Prezesem Stowarzyszenia zostaje Jacek Silski.

Inicjatywa utworzenia Stowarzyszenia Krav Maga Polska

Włodzimierz Kopeć i Piotr Tarnawski kończą współpracę z Instytutem Tomasza Adamczyka. W grudniu, z pomysłu i inicjatywy Jacka Silskiego, poznańskiego przedsiębiorcy, odbywa się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Krav Maga Polska.

Powstanie jednej z pierwszych sekcji Krav Maga w Polsce

W Poznaniu powstaje druga w Polsce otwarta sekcja Krav Maga, gdzie zajęcia prowadzili Włodzimierz Kopeć i Piotr Tarnawski. Sekcje działają do dnia dzisiejszego.

Pierwsze regularne szkolenia w Polsce

W Polsce ruszają pierwsze systematyczne szkolenia Krav Maga, w których uczestniczyli Włodzimierz Kopeć i Piotr Tarnawski z WSO w Poznaniu oraz inni, późniejsi instruktorzy i liderzy swoich lub przedstawicielstw innych organizacji Krav Maga, a wśród nich także Piotr Lizak – aktualnie 3 Darga FEKM/SKMP.
Na organizowane w Polsce szkolenia często przybywa Richard Douieb szkoląc nowych instruktorów.

Początki Krav Maga w Polsce

Richard Douieb przyjeżdża do Łodzi w celu poprowadzenia pierwszych w Polsce zajęć Krav Maga.