Stowarzyszenie Krav Maga PolskaWŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK

Oficjalny przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb

Podsumowanie roku 2021 i życzenia noworoczne

Krótkie podsumowanie minionego roku 2021 oraz plany i życzenia na nowy 2022 rok.

Kolejny „dziwny rok” w naszym życiu za nami. Kolejne dylematy i pytania bez odpowiedzi, zwłaszcza czy uda nam się wrócić do spotkań – kontaktów sprzed pandemii? Czy uda nam się odbudować nasze szkolenia do poziomu przynajmniej z roku 2018?
Pomimo ograniczenia swobód i braku pewności przy planowaniu, nie wiedząc jakie będą realia w dniu realizacji naszych projektów, nie ulegliśmy złym proroctwom. Dowodem na to, że zachowujemy zdrowy rozsądek i jesteśmy optymistami jest to, że pomimo powyższych problemów zrealizowaliśmy:

WIOSNA 2021

  • Konsultacje z programu technicznego FEKM oraz warsztaty metodyczne dla instruktorów
  • Pierwszy,od wielu lat, staż na Lubelszczyźnie w Puławach u ulubionego trenera Andrzeja połączony z drugim otwartym turniejem strzeleckim „OKO PREZESA SKMP – 2021”. ALEŚ KOLARIK – Prezydent Czeskiej Federacji KRAV MAGA nie dał szans w pistolecie innym zawodnikom zdobywając w dwóch konkurencjach dwa pierwsze miejsca ?. W konkurencji Karabinka Szturmowego tytuł najlepszego strzelca i nagrody powędrowały do naszej sekcji w Zakopanym zwycięzcą został kolega GRZEGORZ KOBYLARCZYK.

LATO 2021

  • Międzynarodowy obóz KRAV MAGA w Mrzeżynie, w którym uczestniczyło ok 90 osób.
    W trakcie obozu kolejny raz wsparliśmy fundację „ISKIERKA” w zbieraniu środków na diagnostykę dzieci w leczeniu nowotworów. Akcja „PRZEGOŃ RAKA DLA DZIECIAKA” w tym roku był to bieg z Bagdadu do Rzymu (oczywiście bez przekraczania granicy naszego kraju). Wśród uczestników naszego obozu zebraliśmy 1200 zł, które zostały przekazane fundacji „ISKIERKA”. Warto Pomagać. Warto było przeszło dwadzieścia lat temu stworzyć organizację pod nazwą Stowarzyszenie KRAV MAGA Polska, która zrzesza ludzi o dobrym sercu, otwartych na pomoc innym.

JESIEŃ 2021

  • Cykliczne Międzynarodowe zgrupowanie jesienne w Łodzi (ok 70 uczestników)
  • Ostrawa znakomita atmosfera i organizacja naszego przyjaciela ALESIA KOLARIKA przyciągnęła do Czeskiej Republiki do Ostrawy pomimo pandemii przeszło 70 osób (będzie co wspominać, Aleś z klasą ugościł wszystkich uczestników szkolenia i prowadzących instruktorów). To był bardzo ciekawy staż (znakomicie w detalach zaplanowane i dobrane techniki – TOP KRAV MAGA) prowadzony przez sześciu instruktorów, duża różnorodność technik – święto KRAV MAGA w najlepszym światowym wydaniu!!!!
  • Kurs instruktorski połączony z warsztatami metodycznymi dla instruktorów w grudniu, zakończył miłym akcentem ten rok szkoleń, wymiany doświadczeń i spotkań…

W tym sezonie wystartowała na nowo, po kilku latach przerwy, nasza sekcja KRAV MAGA w Zamościu pod kierownictwem Piotra TYTONIA.

Dziękujemy Magdzie LECH i Joannie SIELSKIEJ za sprawne prowadzenie naszego biura KM i porządkowanie spraw, które wymagają czasu i cierpliwości i prosimy o jeszcze!!! :))

Wszystkim instruktorom, studentom, członkom i wspierającym nas sympatykom Stowarzyszenia KRAV MAGA Polska dziękujemy z wytrwałość w tych trudnych czasach. Dziękujemy za to, że jesteście i wspólnie możemy realizować nasze pasje.

Jest się z czego cieszyć i są powody by się dzielić dobrą, pozytywną energią w trakcie spotkań KRAV MAGA w nowym roku.

Nowy 2022 rok to nowe postanowienia, plany i dążenie do satysfakcji z tego co wspólnie tworzymy.

Czeka nas kontynuacja rozpoczętego kursu instruktorskiego i cyklu warsztatów doskonalących, metodycznych dla instruktorów – studiowanie KRAV MAGA.
Do już, wcześniej zaplanowanych terminów spotkań kursu instruktorskiego zorganizujemy dodatkowe spotkania, z których pierwsze odbędzie się niebawem w Łodzi (termin dokładny podamy w pierwszej połowie stycznia na naszej stronie, a będzie to luty). Jeśli ktoś chce jeszcze dołączyć do tej edycji kursu to serdecznie zapraszamy – szczegóły na naszej stronie, lub proszę dzwonić bezpośrednio na 601877228.

W maju odbędzie się otwarty międzynarodowy Kurs Instruktorów Militarnych oraz Międzynarodowy staż KRAV MAGA połączony z obchodami naszego święta – XX rocznicy powstania Stowarzyszenia KRAV MAGA Polska, które z powodu pandemii przełożyliśmy na 2022 – lepszy czas. W tym czasie odbędzie się również III turniej strzelecki „Oko Prezesa 2022”.

Oczywiście w ostatnim tygodniu lipca 2022 roku spotykamy się w letniej stolicy KRAV MAGA w Mrzeżynie na kolejnym międzynarodowym obozie dla wszystkich, którzy chcą się uczyć KRAV MAGA, wypoczywać i miło – wartościowo spędzić czas w znakomitym towarzystwie!

 

 

Wszystkim dziękujemy za kolejny wspólnie dobrze przepracowany
rok 2021 pod marką Stowarzyszenia KRAV MAGA Polska.
Dla was i waszych bliskich spełnienia marzeń w nowym nadchodzącym roku 2022 i oczywiście zdrowia, zdrowia i jeszcze raz dużo zdrowia oraz siły w pokonywaniu przeciwności losu, życzliwości, dobrych ludzi, którzy będą wokół was i dobrej energii w całym 2022 roku!!!!!

 

Włodzimierz KOPEĆ i Piotr LIZAK
Prezesi SKMP