Stowarzyszenie Krav Maga PolskaWŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK

Oficjalny przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb

Krav Maga w czasie pandemii

Krav Maga w czasie pandemii

Koleżanki i Koledzy

 

 Dziś wielu z nas, w trakcie kwarantanny całej Europy i większości Świata, zadaje sobie pytanie: co dalej? Co z naszym życiem? Naszą pracą?

 Nasza działalność to bezpośredni kontakt z ludźmi w każdym wieku, od kilkuletnich dzieci zaczynając a kończąc na osobach w jesieni życia. Sytuacja, z którą się dziś spotykamy, jest dla każdego z nas czymś nowym, dotychczas niespotykanym. KRAV MAGA to system uczący bezpiecznych zachowań, tego jak przetrwać, jak zminimalizować straty i walczyć, jeśli nie da się inaczej rozwiązać problemów zagrażających nam i naszym bliskim. Tego uczymy na naszych szkoleniach. Dziś mniej ważne są umiejętności zastosowania technik walki wręcz i samoobrony, lecz identyfikacja zagrożeń i umiejętność ich eliminowania. KRAV MAGA to umiejętność podejmowania trafnych decyzji w stresie, deficycie czasu, sił i środków – czyli w kryzysie. KRAV MAGA w naszych szkołach to odpowiedzialność i dyscyplina.

 Sytuacja, która nas wszystkich spotkała jest czymś, co wystawia na próbę nasze charaktery, naszą odpowiedzialność za siebie i za innych – wszystkich, którzy zaufali nam przychodząc na nasze zajęcia. Zaufanie jest czymś, co trudno się zdobywa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Buduje się je latami i wciąż pielęgnuje we wzajemnych relacjach, a stracić je można czasem jedną zbyt pochopnie podjętą decyzją. Dla wszystkich instruktorów w całej Europejskiej Federacji KRAV MAGA jest to czas próby. Dla nas – liderów Stowarzyszenia KRAV MAGA Polska także. Zawiesiliśmy nasze ogólnopolskie i międzynarodowe szkolenia w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo tych, którzy do nas przychodzą. Zrobiliśmy to przed oficjalnymi decyzjami administracji państwowej, bo uważaliśmy, że tak należało postąpić. Mamy wiele rozpoczętych zobowiązań, które w zaistniałej sytuacji nie zostaną zrealizowane w zaplanowanych terminach. Cały nasz kalendarz treningów, spotkań, obozów jest wstrzymany i trudno dziś wyrokować na jak długo. Czas pokaże, które z naszych planów uda się zrealizować jeszcze w tym sezonie, a które należy zaplanować na kolejny powakacyjny czas. Trudno nam dziś podjąć decyzję, kiedy odbędą się kolejne zjazdy kursu instruktorskiego. Konsultacje dla zdających na kolejne stopnie szkoleniowe musimy z w/w względów również przesunąć w czasie. Znów pojawia się znak zapytania: na kiedy? Jeszcze za wcześnie by określić datę, ale miejcie pewność, że dokończymy te projekty bogatsi o życiowe doświadczenia i lepiej przygotowani.

 Za kilka dni święta, do niedawna czas rodzinnych spotkań – dziś raczej na odległość. Wam i Waszym bliskim z głębi serca życzymy zdrowia i przetrzymania tego kryzysu w dobrej kondycji. Obyśmy ten czas spożytkowali na wypoczynek, by w odpowiedniej chwili wznowić naszą działalność ze zdwojoną siłą i znakomitymi pomysłami nieograniczonego rozwoju. Pozytywnej energii i nie tylko moralnej satysfakcji z tego co robicie.

 

Włodzimierz KOPEĆ & Piotr LIZAK

 


Aktualizacja 10.04.2020

W odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszych wakacyjnych obozów, zapisów i wpłat zaliczek, przekazujemy kilka informacji. Szczegóły znajdziecie tutaj.