Stowarzyszenie Krav Maga PolskaWŁODZIMIERZ KOPEĆ PIOTR LIZAK

Oficjalny przedstawiciel Europejskiej Federacji Krav Maga Richard Douieb

V Jesienne Zgrupowanie Krav Maga – Łódź 2017

Kilka dni temu skończył się największy jak do tej pory w krótkiej historii tego przedsięwzięcia, międzynarodowy staż jesienny w mieście Łodzi i tu cytując klasyka, że: „nic dobrego z miasta Łodzi nie pochodzi” to w tym się raczej pomylił. Przeszło siedemdziesiąt osób przez trzy dni we wspaniałej atmosferze poznawało metodykę nauczania technik KRAV MAGA. Szkolenie poprowadzili najlepsi instruktorzy Krav Maga w Europie – Piotr Tarnawski, Piotr Lizak, Włodzimierz Kopeć, Krzysztof Grolewski i Adam Minkiewicz, było od kogo się uczyć KRAV MAGA. Oprócz prowadzących swoje doświadczenia przekazywali inni instruktorzy z całej Polski, którzy licznie przybyli na staż.

Pierwszego dnia Włodzimierz Kopeć dzielił się swoim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z najmłodszymi adeptami Krav Maga Kids. To dopiero była zabawa, a ci którzy wzięli udział w tej części kursu dowiedzieli się jak opanować „coś” czego czasem okiełznać się nie da. Było to pierwsze spotkanie w naszej organizacji poświęcone temu zagadnieniu, niebawem druga część z omówieniem podstawy programowej i metodyki nauczania wszystkich technik na pierwszych trzech poziomach.

W Sobotę Piotr i Piotr zdominowali maty w zaprzyjaźnionym klubie „Shark”. Był trening w doborowym towarzystwie i nauka obron przed atakiem pałką i technik kończących po obchwytach – duszeniach. Niedziela to popis warsztatu Piotra Lizaka i Adama Minkiewicza – salę zdominowały kopnięcia w Krav Maga i sposoby obron przed nimi. Widząc po uczestnikach – każdy poszerzył zakres wiedzy i otrzymał znakomity „zastrzyk” pozytywnej energii. Kolejny raz okazało się, że to ludzie tworzą znakomity klimat do nauki, zabawy i wypoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Za wykonanie zdjęć dziękujemy fotografom: Kindze Kopeć oraz Krzysztofowi Wanat.